Kalendář jízd historických vlaků Českých drah

Láká vás romantický motoráček nebo chcete zažít sílu parní lokomotivy? Vyzkoušet můžete obojí. V cíli většiny vlaků na vás navíc čeká zajímavý doprovodný program nebo můžete navštívit přírodní a kulturní zajímavosti. Změna termínů, plánovaných vozidel a programu akcí vyhrazena.

Vyhledávání akcí

03.06. 2023

Pražský dopravní den dětí v Braníku

Praha, Středočeský kraj

Přijeďte si užít tradiční akci Pražský dopravní den dětí! Tentokrát se centrem oslav stane v sobotu 3. června nádraží Praha-Braník. Těšit se můžete na jízdy parního vlaku, historické motorové soupravy a spoustu zábavy nejen na kolejích. V obvodu stanice Praha-Braník bude jezdit zdarma historický motoráček „Hurvínek“ a zájemci mohou zkusit také jízdu na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř.

Jízdenky na parní vlak koupíte v předprodeji ve všech pokladnách a na e-shopu ČD, v motorových vlacích platí běžný tarif ČD a PID.


list_alt Praha‑Braník – Vrané nad Vltavou a zpět (parní vlak)
Praha‑Krč – Praha‑Braník – Vrané nad Vltavou a zpět (motorový vlak)


03.06. 2023

Párou do podhůří Jeseníků (a na Slavnosti města Šumperka)

Olomoucký kraj

Nenechte si ujít projížďku historickým vlakem s parní lokomotivou Rosnička z roku 1956 do krásného okolí Šumperka, kde se navíc v tento den bude konat již 25. ročník Slavností města Šumperka s bohatým doprovodným programem.

Jízdenky v prodeji přímo ve vlaku do vyčerpání kapacity.


list_alt Zábřeh na Moravě – Šumperk a zpět
Šumperk – Loučná nad Desnou a zpět
Šumperk – Ruda nad Moravou a zpět