Expozice


Muzeum Lužná u Rakovníka

Přijďte se pokochat největší sbírkou parních lokomotiv na našem území, z nichž některé pamatují ještě období Rakouska-Uherska. To však není vše – kromě parních lokomotiv u nás najdete také historické motoráčky, dieselové či elektrické lokomotivy, dobové osobní a nákladní vozy a spoustu dalších zajímavých exponátů potřebných pro drážní provoz.

Zobrazit detail

Depozitář Olomouc

V samém srdci Hané v Olomouci se nachází depozitář a dílna ČD Muzea, kde jsou uschovány takové skvosty naší železniční historie, jakými jsou například nejstarší provozuschopná parní lokomotiva na našem území „Kocúr“ 314.303 z roku 1898, rychlíková krasavice „Rosnička“ 464.202 z roku 1956, motorový těžkotonážník „Sergej“ z roku 1973, motoráček „Kredenc“ M 262.018 z roku 1950, elektrická „Bobina“ E 499.085 z roku 1958 a další zajímavé motorové lokomotivy a vozy.

Zobrazit detail

Knihovna ČD

Knihovna ČD v Kralupech nad Vltavou soustřeďuje a nabízí široké veřejnosti více než 120 tisíc českých a zahraničních svazků knih a ročníků časopisů s dopravní, především však s železniční tematikou k prezenčnímu studiu. Z toho knihy a časopisy mladší padesáti let i k absenční výpůjčce.

Zobrazit detail