Kalendář jízd historických vlaků Českých drah

Láká vás romantický motoráček nebo chcete zažít sílu parní lokomotivy? Vyzkoušet můžete obojí. V cíli většiny vlaků na vás navíc čeká zajímavý doprovodný program nebo můžete navštívit přírodní a kulturní zajímavosti. Změna termínů, plánovaných vozidel a programu akcí vyhrazena.

Vyhledávání akcí

03.12. 2022

Mikulášský víkend se Všudybylkou na Karlovarsku

Karlovarský kraj

O víkendu 3. a 4. prosince se můžete svézt na Karlovarsku mikulášským parní vlakem vedeným lokomotivou Všudybylkou (354.195). V sobotu pojede parní vlak po trase Karlovy Vary – Bečov nad Teplou – Mariánské Lázně, v neděli vás proveze mezi Karlovými Vary a Ostrovem nebo z Karlových Varů přes Hroznětín do Merklína a zpět.

Jízdenky se prodávají pouze ve vlaku.


list_alt Karlovy Vary – Mariánské Lázně a zpět
03.12. 2022

S Mikulášem, čerty a anděly po Bechyňce

Jihočeský kraj

Oslavte Mikuláše už v sobotu 3. prosince. V tento víkendový den totiž v 15:25 hod. odjíždí z táborského nádraží mikulášský vlak, který potáhnou historické lokomotivy Bobinky. Ve vlaku potkáte partu s Mikulášem, anděly i čerty, která bude dětem rozdávat drobné dárky.

Jízdenky s povinnou rezervací míst se prodávají ve všech pokladnách ČD a na e-shopu ČD.


list_alt Tábor – Bechyně a zpět
03.12. 2022

S párou do Oslavan na Čertovský zámek

Jihomoravský kraj

Vlak je vyprodán! Kapacitu vlaku již není bohužel možné navýšit. Děkujeme za pochopení.

Svezte se v sobotu 3. prosince mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, kde se koná akce Čertovský zámek s vánočním jarmarkem, výstavou betlémů v zámecké kapli a samozřejmě s po čertech dobrou zábavou.

Jízdenky se prodávají (do vyprodání stanoveného množství) pouze na brněnském hlavním nádraží na pokladní přepážce č. 17 (pokladna s přístupem do ČD Lounge) od 22. 11. 2022.


list_alt Brno hlavní nádraží – Oslavany a zpět
03.12. 2022

Mikulášským parním vlakem do Kryštofova Údolí

Liberecký kraj

Vyjeďte si na romantický výlet do Kryštofova Údolí mikulášským parním vlakem, který první prosincovou sobotu podnikne dvě jízdy z Liberce do Křižan a zpět. Rodiny s dětmi se mohou těšit na setkání s Mikulášem a jeho družinou a program plný překvapení a dárků.

Mikulášský vlak zastavuje i v Kryštofově Údolí – horské obci s malebnými domky a chalupami, s pozoruhodným dřevěným raně barokním kostelem sv. Kryštofa, s naším prvním vesnickým orlojem a také Muzeem betlémů.

Jízdenky koupíte od 28. 11. 2022 v pokladnách a e-shopu ČD.


list_alt Liberec – Křižany a zpět
03.12. 2022

Pražské jízdy s Mikulášem

Praha, Středočeský kraj

Pojeďte s námi v sobotu 3. prosince na okružní jízdy parními vlaky s mikulášskou družinou a nadílkou pro hodné děti. Ve vlacích bude zařazen historický bufetový vůz s vánoční nabídkou občerstvení.

Na smíchovském nádraží bude probíhat doprovodný program. Na 1. nástupišti najdete stánky s prodejem suvenýrů s dopravní tématikou a prezentací organizátorů a partnerů akce, chybět nebude ani občerstvení. Bude tu jezdit zahradní železnice a potkáte i oblíbeného slona Elfíka.

Jízdenky na parní vlak koupíte v předprodeji ve všech pokladnách ČD a na e-shopu ČD.


list_alt Praha‑Smíchov – Hostivice – Praha‑Smíchov