Kalendář jízd historických vlaků Českých drah

Láká vás romantický motoráček nebo chcete zažít sílu parní lokomotivy? Vyzkoušet můžete obojí. V cíli většiny vlaků na vás navíc čeká zajímavý doprovodný program nebo můžete navštívit přírodní a kulturní zajímavosti. Změna termínů, plánovaných vozidel a programu akcí vyhrazena.

Akce jsou zveřejňovány postupně tak, jak jsou známy detaily jejich konání.

Vyhledávání akcí

27.07. 2024

Svezte se na výlet do Lednice!

Jihomoravský kraj

Vydejte se s námi na výlet za krásami Lednicko-valtického areálu, a to od 1. května až do 29. září o víkendech a státních svátcích! Obec Lednice plná přírodních i kulturních památek, lednický zámek představující jeden z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě nebo nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. To je jen krátký výčet všech krás tohoto malebného kraje.

Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u autobusu.

Z důvodu mimořádné události na trati Břeclav – Lednice jsou historické vlaky až do 11. 8. 2024 včetně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou (viz jízdní řád NAD). Stanice Boří les není náhradní dopravou obsluhována. Z důvodu náhradní dopravy za historický vlak mají cestující za využité jízdné nárok na návratek ve výši 50 % globální ceny. V případě jízdenek s globální cenou pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P je návratek stanoven výši 8 Kč.


list_alt Břeclav–Lednice a zpět
27.07. 2024

Párou do Rožmitálu pod Třemšínem

Středočeský kraj

Nenechte si ujít letošní novinku mezi nostalgickými jízdami a vydejte se s námi v sobotu 27. července na výlet parním vlakem do romantické krajiny Brd. Historickým vlakem v čele s lokomotivou Všudybylkou se můžete svézt z Příbrami přes Březnici do Rožmitálu pod Třemšínem, kde se koná oslava 125 let od založení této trati.


list_alt Příbram – Rožmitál pod Třemšínem a zpět

27.07. 2024

Motoráčkem do Žatce a Trnovan

Ústecký kraj

Vypravte se s námi motorovým vozem Orchestrion na výlet plný zážitků. Motoráček jezdí každý prázdninový víkend mezi Chomutovem, Žatcem a Trnovany. V Chomutově láká k návštěvě depozitář s železničními klenoty, v Žatci Chrám chmele a piva a z Trnovan se můžete vydat na prohlídku nedalekého zámku Stekník.

Jízdenky zakoupíte vždy třicet dnů před dnem jízdy u všech pokladních přepážek ČD nebo na e-shopu ČD.


list_alt Chomutov – Žatec – Trnovany a zpět

27.07. 2024

Léto na Bechyňce aneb S nostalgií po Křižíkově dráze

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít nostalgické jízdy na lokálce mezi Táborem a Bechyní, nejstarší elektrifikované trati ve střední Evropě! O sobotách od 6. července do 31. srpna budou vybrané pravidelné vlaky opět vedeny historickou elektrickou lokomotivou „Bobinka“ z roku 1957. V čase od 9.00 do 15.30 hod. bude v Bechyni otevřena remíza s modelovým kolejištěm – vstupné činí 30 Kč, děti do 6 let zdarma.

V pravidelých vlacích s „Bobinkou“ platí běžné jízdné včetně všech slev.


list_alt Tábor – Bechyně a zpět