Kalendář jízd historických vlaků Českých drah

Láká vás romantický motoráček nebo chcete zažít sílu parní lokomotivy? Vyzkoušet můžete obojí. V cíli většiny vlaků na vás navíc čeká zajímavý doprovodný program nebo můžete navštívit přírodní a kulturní zajímavosti. Změna termínů, plánovaných vozidel a programu akcí vyhrazena.

Akce jsou zveřejňovány postupně tak, jak jsou známy detaily jejich konání.

Vyhledávání akcí

22.06. 2024

Historickými vlaky z Břeclavi do Lednice

Jihomoravský kraj

Vydejte se na výlet za krásami Lednicko-valtického areálu stylově – historickým motoráčkem „Hurvínek“, a to od 1. května až do 29. září o víkendech a státních svátcích! Obec Lednice plná přírodních i kulturních památek, lednický zámek představující jeden z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě nebo nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. To je jen krátký výčet všech krás tohoto malebného kraje.

Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u vlaku.


list_alt Břeclav–Lednice a zpět

22.06. 2024

Nenechte si ujít příležitost svézt se historickým vlakem po trati, na které byla pravidelná osobní doprava ukončena v roce 1996. V sobotu 22. června vypravíme zvláštní vlak vedený lokomotivou Pylštik, který pojede z Lužné u Rakovníka do Bochova a zpět. Součástí vlaku bude bufetový vůz.

Jízdenky zakoupíte ve všech pokladnách ČD a na e-shop ČD.


list_alt Lužná u Rakovníka – Rakovník – Blatnp u Jesenice – Protivec – Bochov a zpět

22.06. 2024

S párou do Hodonína na oslavy 100 let od návštěvy prezidenta TGM

Jihomoravský kraj

V Hodoníně si letos připomínají 100 let od návštěvy prezidenta T. G. Masaryka v jeho rodném městě a k této příležitosti připravili řadu zajímavých akcí. Patří k nim i jízdy zvláštních vlaků s parní lokomotivou Skaličák v sobotu 22. června mezi Břeclaví a Hodonínem. Během dne se parním vlakem navíc můžete svézt také do Strážnice nebo Čejče.

Na nádraží v Hodoníně bude vystaven salónní vůz prezidenta T. G. Masaryka a Legiovlak. Před nádražím si budete moci prohlédnout prvorepublikové automobily nebo poslechnout promenádní koncert vojenské hudby Olomouc. Další doprovodné akce se konají na různých místech ve městě. Více informací o programu oslav najdete zde.

Jízdenky na zvláštní vlaky v prodeji ve všech pokladnách ČD.


list_alt Břeclav – Hodonín a zpět
Hodonín – Strážnice a zpět
Hodonín – Čejč a zpět

22.06. 2024

Rožnovské parní léto 2024

Zlínský kraj

Svezte se s námi parním vlakem z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a užijte si pestrý program letních akcí.

Jízdenky včetně rezervace místa k sezení zakoupíte ve všech pokladnách ČD a na eShopČD.


list_alt Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět

22.06. 2024

Retro expresem Vindobona na výlet do minulosti

Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Ústecký kraj

Vraťte se v čase a pojeďte si užít dvoudenní retro jízdu expresním vlakem Vindobona v autentické soupravě vozů z 80. let minulého století. Ten tentokrát pojede v trase z Děčína do Vídně a zpět. A kdy? O víkendu 22. a 23. června. Těšit se můžete i na doprovodný program na palubě vlaku včetně inscenované celní a pasové kontroly.

Jízdenky s místenkou lze zakoupit zde.


list_alt Děčín hl. n. – Praha hl. n. – Tábor – Veselí nad Lužnicí – Třeboň – České Velenice – Gmünd NÖ – Sigmundsherberg – Wien FJB

Sestava vlaku
 
Děčín hl. n. – Gmünd NÖ:
 
Gmünd NÖ – Wien FJB: