Kalendář jízd historických vlaků Českých drah

Láká vás romantický motoráček nebo chcete zažít sílu parní lokomotivy? Vyzkoušet můžete obojí. V cíli většiny vlaků na vás navíc čeká zajímavý doprovodný program nebo můžete navštívit přírodní a kulturní zajímavosti. Změna termínů, plánovaných vozidel a programu akcí vyhrazena.

Akce jsou zveřejňovány postupně tak, jak jsou známy detaily jejich konání.

Vyhledávání akcí

21.07. 2024

Motoráčkem do Žatce a Trnovan

Ústecký kraj

Vypravte se s námi motorovým vozem Orchestrion na výlet plný zážitků. Motoráček jezdí každý prázdninový víkend mezi Chomutovem, Žatcem a Trnovany. V Chomutově láká k návštěvě depozitář s železničními klenoty, v Žatci Chrám chmele a piva a z Trnovan se můžete vydat na prohlídku nedalekého zámku Stekník.

Jízdenky zakoupíte vždy třicet dnů před dnem jízdy u všech pokladních přepážek ČD nebo na e-shopu ČD.


list_alt Chomutov – Žatec – Trnovany a zpět

21.07. 2024

Párou podél Volyňky

Jihočeský kraj

Na nostalgickou jízdu po jižních Čechách v neděli 21. července historický vlak v čele s parní lokomotivou Všudybylka z roku 1925, který pojede z Vimperka přes Strakonice do Blatné. Ve Strakonicích si můžete prohlédnout unikátní muzejní expozice, v Blatné zase láká k návštěvě vodní zámek, kde se natáčela pohádka Šíleně smutná princezna.

Jízdenky koupíte v předprodeji i na e-shopu ČD.


list_alt Vimperk – Strakonice – Blatná

21.07. 2024

Svezte se na výlet do Lednice!

Jihomoravský kraj

Vydejte se s námi na výlet za krásami Lednicko-valtického areálu, a to od 1. května až do 29. září o víkendech a státních svátcích! Obec Lednice plná přírodních i kulturních památek, lednický zámek představující jeden z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě nebo nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. To je jen krátký výčet všech krás tohoto malebného kraje.

Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u autobusu.

Z důvodu mimořádné události na trati Břeclav – Lednice jsou historické vlaky až do 11. 8. 2024 včetně nahrazeny náhradní autobusovou dopravou (viz jízdní řád NAD). Stanice Boří les není náhradní dopravou obsluhována. Z důvodu náhradní dopravy za historický vlak mají cestující za využité jízdné nárok na návratek ve výši 50 % globální ceny. V případě jízdenek s globální cenou pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P je návratek stanoven výši 8 Kč.


list_alt Břeclav–Lednice a zpět
21.07. 2024

Setkání drezín v Lužné u Rakovníka

Středočeský kraj, Muzeum Lužná

Zveme vás na historicky první setkání lehkých drážních vozidel, které se uskuteční o víkendu 20. a 21. července v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka. Zúčastní se jí drezíny z Národního technického muzea, Muzea železničních drezín Čachrov, Muzea technických zajímavostí Choceň, Spolku Zinopa, Železničního muzea Zubrnice a Správy železnic.


list_alt ČD Muzeum Lužná u Rakovníka