Kalendář jízd historických vlaků Českých drah

Láká vás romantický motoráček nebo chcete zažít sílu parní lokomotivy? Vyzkoušet můžete obojí. V cíli většiny vlaků na vás navíc čeká zajímavý doprovodný program nebo můžete navštívit přírodní a kulturní zajímavosti. Změna termínů, plánovaných vozidel a programu akcí vyhrazena.

Akce jsou zveřejňovány postupně tak, jak jsou známy detaily jejich konání.

Vyhledávání akcí

01.06. 2024

Historickými vlaky z Břeclavi do Lednice

Jihomoravský kraj

Vydejte se na výlet za krásami Lednicko-valtického areálu stylově – historickým motoráčkem „Hurvínek“, a to od 1. května až do 29. září o víkendech a státních svátcích! Obec Lednice plná přírodních i kulturních památek, lednický zámek představující jeden z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě nebo nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. To je jen krátký výčet všech krás tohoto malebného kraje.

Jízdenky lze zakoupit ve všech pokladnách ČD nebo na místě u vlaku.


list_alt Břeclav–Lednice a zpět
01.06. 2024

Regionální den železnice v Praze

Praha, Středočeský kraj

Přijeďte si užít s celou rodinou den plný moderní železniční techniky i nostalgie na kolejích. Zveme vás opět do areálu stanice a depa Vršovice tentokrát už v sobotu 1. června od 9:30 do 17:00 hod. Budete se moci seznámit jak s historickými, tak i moderními železničními vozidly a podívat se do běžně nepřístupných prostor. Nebude chybět zábava pro děti ani občerstvení. Mezi vršovickým nádražím a depem bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava elektrickou jednotkou CityElefant.

Jízdenky na parní vlak koupíte v předprodeji ve všech pokladnách ČD a na e-shopu ČD od 14.5., ve vlacích s patrovou soupravou platí běžný tarif ČD a PID.


list_alt Praha‑Vršovice – Roztoky u Prahy / Praha‑Čakovice a zpět (pára)
Praha‑Uhřiněves – Praha‑Vršovice – Roztoky u Prahy a zpět (Patro)01.06. 2024

Rodinný den v ČD Muzeu

Středočeský kraj, Muzeum Lužná

Zábavný den zaměřený na rodiny s dětmi. Pro návštěvníky budou připraveny různé soutěže a hry s odměnou na konci. Můžete se svézt vláčkem po úzkorozchodném okruhu nebo navštívit kinematovlak.


list_alt ČD Muzeum Lužná u Rakovníka